Wolontariusze z całego świata pracują dla łodzian

220 wolontariuszy z Polski, USA, Irlandii, Białorusi i Ukrainy przyjechało do Łodzi na V Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Łódź Kontakt 2015. Organizatorem imprezy jest Fundacja Proem i Urząd Miasta Łodzi, a jak co roku festiwalowi wolontariusze działają w pięciu strefach: : HELP (remonty mieszkań i Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego; ), JUNIOR (działania dla najmłodszych), SENIOR (piknik dla seniorów i warsztaty komputerowe), SPORT (turniej koszykówki) oraz ART (warsztaty tańca, koncerty).

W ramach strefy HELP 30 wolontariuszy pomaluje pomieszczenia w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego wraz z noclegownią,  a kolejnych 15 zajęło się płotem okalającym placówkę. Zaczęło się od czyszczenia, a później przyjdzie czas na malowanie. W mieszkaniach klientów MOPS wolontariusze będą malować i wykonają drobne naprawy. Pieniądze na materiały budowlane dał MOPS w ramach zasiłków celowych, praca młodych ludzi nic nie kosztuje. Poza uśmiechem  wdzięczności oraz słowem „dziękuję”.

- Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc i życzliwość, nasi klienci bardzo chwalą ich pracę, ale także radość życia i entuzjazm jakim „zarażają” – powiedziała Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

W ubiegłym roku wolontariusze odnawiali 5 mieszkań osób samotnie wychowujących dzieci (klientów MOPS) oraz pomieszczenia Świetlicy Środowiskowej dla dzieci i młodzieży przy ul. Senatorskiej
W Łodzi Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu odbywa się od 2011 roku. Dotychczas tj. do 2014 roku z prac remontowych prowadzonych przez wolontariuszy Festiwalu skorzystało łącznie 50 mieszkań (osób starszych, niepełnosprawnych, samotnie wychowujących dzieci)

OGŁOSZENIA

Books!