Wolontariusze pomogą klientom MOPS

Około 200 wolontariuszy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, USA oraz Chin przyjeżdża do Łodzi na VII Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2017. W ramach strefy HELP odnowią cztery mieszkania klientów MOPS, będą też pracować w Domach Pomocy Społecznej przy ul. Krzemienieckiej, Złotniczej, Dojazdowej oraz Rojnej.

- Bezinteresowna pomoc potrzebującym to wspaniała sprawa już teraz wszystkim uczestnikom Festiwalu składam serdeczne podziękowania – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, dyrektor MOPS, podkreśliła, że praca wolontariuszy na rzecz klientów Ośrodka, to dla potrzebujących wsparcia wspaniały sygnał, że ich los nie jest nikomu obojętny.

- Cieszę się z tej pomocy, dzięki temu nasi klienci będą mieli odnowione mieszkania, a przy okazji przekonają się, że dobrych ludzi nie brakuje i nie są sami ze swoimi kłopotami – powiedziała dyrektor MOPS. – W domach pomocy społecznej wolontariusze będą malować, odnawiać pomieszczenia wspólne dla mieszkańców, a przy okazji chętnie spędzą czas z mieszkańcami. Mimo bariery językowej młodsi i starsi potrafią doskonale się porozumieć.

Zarówno w domach klientów jak i w DPS-ach wolontariusze wykonują proste prace remontowe: malowanie, wymiana wykładzin podłogowych, niewielkie naprawy. Przy okazji chętnie integrują się z mieszkańcami, bywa, że na zakończenie prac organizują wspólne spotkania na przykład przy ognisku.

Podczas poprzednich edycji Festiwalu wolontariusze odnowili łącznie 30 mieszkań klientów MOPS, 3 DPS-y, 3 Domy Dziennego Pobytu, 2 świetlice środowiskowe oraz Schronisko dla Kobiet.

OGŁOSZENIA

Books!