Wigilia dla tysięcy łodzian

Ponad tysiąc łodzian młodszych i starszych przyszło na Stary Rynek w Łodzi na I Łódzką Wigilię, którą zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Życzenia zebranym złożyli: Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Tomasz Trela, I wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. Zebrani przełamali się opłatkiem, składali sobie życzenia, a później było wspólne kolędowanie, wigilijny poczęstunek oraz Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

- W ostatnich latach wiele się w Łodzi zmieniło na lepsze, kolejne wyzwania przed nami - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Życzę wszystkim by Łódź piękniała dla swoich mieszkańców.

Tomasz Trela, I wiceprezydent Łodzi, mówił o spełnionych marzeniach…
- Dokładnie rok temu zacząłem marzyć o takim spotkaniu łodzian, w świątecznej atmosferze i marzenie się spełniło - powiedział wiceprezydent Łodzi. - Bardzo się cieszę, że Państwo tu jesteście, ta wigilia jest dla Państwa, dla mieszkańców i wierzę, że stanie się na naszą łódzką tradycją.

Małgorzata Wagner podziękowała darczyńcom bez których spotkanie by się nie odbyło, zaprosiła także na scenę radnych Rady Miejskiej w Łodzi, by podziękować im za wsparcie.

- Życzę Państwu wszystkiego dobrego na święta i zapraszam za rok - powiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem łodzianie, którzy zjawili się na Starym Rynku skierowali się do pięknie udekorowanych stołów, na których czekały na nich wigilijne smakołyki:  8 tysięcy pierogów z kapustą i grzybami, 200 porcji barszczyku czerwonego z pasztecikiem, 300 kg kapusty z grochem do tego 160 bochenków chleba, 200 kg mandarynek, 500 kg jabłek, a na deser 60 blach piernika, jabłecznika, ciasta drożdżowego, mufinek piernikowych i wiele innych słodkości . Wśród gości wędrował święty Mikołaj, który w swoim wypakowanym po brzegi worku dla każdego znalazł drobny upominek.

Na scenie wystąpili artyści z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Paradnej, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mileszkach, Rudolf Apart z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rojnej, artyści ze Stowarzyszenia Studio Integracji Krzysztofa Cwynara i Teatru Reaktyw-Akcja oraz zespół Luly z Brzegu. Specjalnie przygotowane na I Łódzką Wigilię przedstawienie jasełkowe zaprezentowały dzieci pracowników i klientów MOPS.

I Łódzka Wigilia za nami, na rok spotkamy się znów, na II Łódzkiej Wigilii….

OGŁOSZENIA

Books!