Tysiąc plecaków, milion uśmiechów

Prawie tysiąc kolorowych plecaków a w nich: zeszyty, kredki, mazaki, piórniki, bloki rysunkowe i kosmetyczne drobiazgi  trafiło do dzieci z łódzkich świetlic środowiskowych oraz domów dziecka. Fundatorem prezentów była sieć drogerii „Rossman”, a organizatorem akcji parafia p.w. św. Anny.

- Tysiąc plecaków zamieniło się w milion dziecięcych uśmiechów – powiedziała Małgorzata Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. – Rok szkolny co prawda już się rozpoczął, ale dla wielu tych dzieci prezent w postaci tak bogato wyposażonego plecaka to fantastyczny prezent.

Rozdawanie plecaków poprzedziła msza święta odprawiona w kościele p.w. św. Anny odprawiona przez proboszcza ks. Piotra Turka. W nabożeństwie uczestniczyło ponad 400 dzieci ze świetlic środowiskowych, ich opiekunowie oraz  Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki.

- Wielu z was „narzeka”, że lekcja w szkole trwa za długo i trudno się koncentrować, ale podczas nabożeństwa także mieliście kłopoty ze skupieniem się – mówiła Jolanta Chełmińska. – Życzę wam sukcesów w szkole, dobrych stopni i aby wiedza „sama” wchodziła wam do głów.

Po mszy ks. Piotr Turek poświęcił uroczyście plecaki i rozpoczęło się odbieranie prezentów. Dzieci z zachwytem oglądały plecaki i ich zawartość, a na niewielkim placu wokół kościoła bez przerwy słychać było okrzyki zachwytu i śmiech obdarowanych.

- Cieszę się, że mogliśmy pomóc dzieciom, które potrzebowały wsparcia – mówił ks. Piotr Turek. – Zaprosiliśmy podopiecznych wszystkich świetlic środowiskowych, zjawili się wraz z opiekunami, a w poniedziałek pójdą do szkoły w dobrych humorach.

Wcześniej 45 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin klientów MOPS przekazał łódzki oddział dziennika „Fakt”. 

OGŁOSZENIA

Books!