Termomodernizacja domów pomocy społecznej

Dobiega końca termomodernizacja dwóch domów pomocy społecznej - przy ul. Rojnej oraz Sierakowskiego. Prace kosztowały łącznie 1 mln zł, a zostały sfinansowane z budżetu gminy Łódź oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- To bardzo ważne inwestycje, które poprawią komfort życia mieszkańców oraz pozwolą na realne oszczędności w opłatach za ciepło - mówił Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi dodała, że każda inicjatywa czy inwestycja dodatkowo poprawiająca warunki życia mieszkańców jest dla Ośrodka priorytetem.

- Najważniejsze by nasi klienci byli zadowoleni - powiedziała dyrektor MOPS.

Termomodernizacja w obu placówkach oznacza docieplenie ścian zewnętrznych i dachów, wymianę instalacji c.o., wymianę instalacji odgromowej oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Według szacunków dzięki pracom w DPS przy ul. Rojnej roczne zapotrzebowanie na ciepło zmniejszy się o około 30 proc. co pozwoli zmniejszyć wydatki na rachunki za ogrzewanie o 33,5 tys. zł rocznie. Z kolei przy ul. Sierakowskiego zapotrzebowanie na energię spadnie o około 20 proc. co pozwoli na oszczędności w wysokości ponad 17,5 tys. zł rocznie.

Dodatkowo zostały wykonane audyty energetyczne oraz opracowane dokumentacje techniczne niezbędne do rozpoczęcia termomodernizacji w kolejnych 5 DPS-ach, wkrótce zapadnie decyzja, które z nich w przyszłym roku zostaną docieplone.


OGŁOSZENIA

Books!