Dom Pomocy Społecznej
ul. Rudzka 56
tel.: 42 640-90-28, fax: 42 645-01-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Dom Pomocy Społecznej w Łodzi przy ul. Rudzkiej 56 jest stacjonarną placówką opiekuńczą przeznaczoną dla 100 osób przewlekle somatycznie chorych oraz w podeszłym wieku.
Położony jest w spokojnej, pełnej zieleni południowej części miasta. Funkcjonuje w nowocześnie urządzonym budynku, pozbawionym barier architektonicznych, w pełni dostosowanym do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Otoczony jest dużym ogrodem będącym doskonałym miejscem na odpoczynek i spędzanie wolnego czasu.
Dom posiada 53 pokoje: 14 – jednoosobowych, 32 – dwuosobowe, 6 – trzyosobowych
i 1- czteroosobowy. Pokoje znajdują się na dwóch kondygnacjach. Wszystkie posiadają łazienki, wyposażone są w niezbędne sprzęty i sygnalizację przyzywową.
Do dyspozycji mieszkańców są 2 duże pokoje dziennego pobytu wyposażone w sprzęt audiowizualny, punkt biblioteczny, wyposażone w odpowiedni sprzęt pomieszczenia do terapii i rehabilitacji, jadalnia, kuchenki pomocnicze, kaplica.
Na terenie Domu znajduje się również pokój gościnny, z którego mogą korzystać odwiedzający naszych mieszkańców goście.
Dom zapewnia mieszkańcom całodobowe usługi pielęgnacyjnoopiekuńcze, opiekę medyczną w ramach POZ oraz możliwość korzystania  z rehabilitacji, terapii zajęciowej, pomocy pracownika socjalnego, porad psychologicznych i opieki duchowej. Wszystkie te usługi świadczone są przez wykwalifi kowaną kadrę.
W Domu preferowane jest indywidualne podejście do każdego mieszkańca. W zależności od potrzeb, zainteresowań i możliwości psychofi zycznych proponowane są różne formy terapii i spędzania czasu wolnego. Codziennie organizowane są zajęcia mające na celu realizowanie dotychczasowych i rozwijanie nowych zainteresowań, zachowanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz ciekawe spędzenie wolnego czasu:

  • arteterapia (malowanie na papierze i szkle, lepienie z gliny i plasteliny, haftowanie, wykonywanie okolicznościowych dekoracji z różnych materiałów itp.),
  • zajęcia muzyczne (śpiewanie solowe i w zespole, słuchanie muzyki, zabawy taneczne),
  • ćwiczenia i zabawy ruchowe (w ciepłe dni organizowane w ogrodzie),
  • gimnastyka usprawniająca i relaksacyjna,
  • gry stolikowe (planszowe, karty),
  • rozrywki intelektualne (wspólne czytanie książek, rozwiązywanie krzyżówek).

W Domu organizowane są okazjonalne imprezy:

  • coroczna impreza plenerowa z przygotowanym programem artystycznym dla mieszkańców i zaproszonych gości,
  • w miesiącach letnich grill lub ognisko z występami muzycznymi i tańcami dla mieszkańców,
  • wewnętrzne imprezy okolicznościowe z okazji świąt, urodzin mieszkańców,
  • występy artystyczne gości z zaprzyjaźnionych placówek jak szkoły, przedszkola, domy dziennego pobytu, domy pomocy społecznej.
Books!