Dom Dzienny Senior -Wigor otwarty

W zabytkowym pałacyku przy ul. Senatorskiej został otwarty pierwszy w Łodzi Dom Dzienny Senior -Wigor. Gościem honorowym uroczystego otwarcia placówki po remoncie był Tomasz Trela, pierwszy wiceprezydent Łodzi, a wśród zaproszonych gości były m.in. Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Małgorzata Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Agnieszka  Duszkiewicz-Nowacka, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do zebranych na uroczystym otwarciu seniorów specjalny list napisała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Tomasz Trela, pierwszy wiceprezydent Łodzi, po gratulacjach i podziękowaniach włożonych w adaptację budynku na Dom Dzienny Senior -Wigor wyraził nadzieję, że wkrótce inne podobne placówki zostaną zmodernizowane.

- Cieszę się, że udało się skorzystać z funduszy rządowych i unowocześnić dom. Mam nadzieję, że seniorzy będą tutaj przyjemnie spędzać czas - powiedział Tomasz Trela.

Po części oficjalnej zaproszeni goście podziwiali zmiany jakie zaszły w domu. Seniorzy mają teraz do dyspozycji salę do ćwiczeń wyposażoną w niezbędny sprzęt sportowo-rehabilitacyjny m.in. specjalne urządzenie do masażu pleców co przynosi ulgę w dolegliwościach kręgosłupa, pracownię komputerową z laptopami i podręcznikami specjalnie adresowanymi do seniorów, pokój dzienny oraz pokój wypoczynkowy. Kuchnia została doposażona w niezbędny sprzęt, a posadzka w pomieszczeniach ma antypoślizgową nawierzchnię.

Dom Dzienny Senior -Wigor został przekształcony z Domu Dziennego Pobytu mieszczący się przy ul. Senatorskiej. Nieruchomość ma 220 m kw powierzchni i jest otoczona ogrodem o powierzchni 600 metrów. Latem zapełni się on kwiatami, staną meble ogrodowe, dzięki czemu seniorzy będą mogli przyjemnie spędzać czas na powietrzu. Inwestycja  Dom Dzienny Senior -Wigor została sfinansowana ze środków gminy Łódź oraz z ministerialnego programu Senior-Wigor w wysokości 155 072 zł. To pierwszy Dom Dzienny Senior -Wigor finansowany z ministerialnego programu, ale w kolejnych latach Łódź weźmie udział w kolejnych konkursach by przekształcać istniejące domy dziennego pobytu i tworzyć nowe.

 

OGŁOSZENIA

Books!